Історія нашої школи

/Files/images/DSC05595.JPG

У Скригалівці в ХІХ – початку ХХ століття існувала лише єдина церковно – парафіяльна школа. А оскільки село довгий час не становило окремої парафії , то в часи масового поширення парафіяльної освіти сільські діти відвідували школу у Веприку.

/Files/images/DSC05596.JPG

Засновником школи був настоятель Параскевського храму села Веприк – отець Лев Йосипович Погорецький , син священника і належав до відомих духовних династій Київщини. До школи , відкритої отцем Левом ходили десятки скригалівських дітей.

Скригалівка була досить великим селом і місцеві мешканці прагнули мати і власну церкву і школу. Покровський храм у Скригалівці з’явився в 1893 році і є окрасою села і до нинішнього дня . А окрему церковну школу було відкрито в 1898році . Вона підлягала веприківському духовенству, оскільки церква Покрови Божої Матері певний час не мала самостійного статусу і окремого притчу.

Отець Юліан Андрійович Маковський , що прибув у Скригалівку в 1899 році став завідувати і парафією і шко-лою. Тоді в школі навчалося 32 першокласники і 4 першокласниці.

Останнім дореволюційним наставником даної школи був отець Яків Андрійович Хмілевський . За його наставництва школа стабілізувала своє становище . Були вирішені питан-ня матеріального забезпечення навчального закладу. В 1914 році в школі навчалося 44 учні і 16 учениць.

1941- 1942 н.р. Останній рік навчання.

Кiлькiсть переглядiв: 193

Коментарi